Поговорим о Польше :: Просмотр темы - Historia,pomoc w archiwach, zakupach,książ
Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Historia,pomoc w archiwach, zakupach,książ

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
WZ17

СообщениеДобавлено: Чт Янв 05, 2017 9:48 pm    Заголовок сообщения: Historia,pomoc w archiwach, zakupach,książ Ответить с цитатой

Witam wszystkich, jestem nowy na forum od wczoraj:) Interesuję się historią Polski i uzbrojeniem Carskiej Rosji z okresu zaborów.Ponieważ już dawno temu byłem ,,zrusyfikowany,, Smile częściowo zapomniałem języka rosyjskiego pisowni itp. Czasem sprawia mi to problem przy przeszukiwaniu rosyjskich stron np.archiwów, księgarni firm.Potrzebuję też pomocy np. przy zakupach w antykwariatach w Moskwie, czy też sklepach które mają interesujące mnie tematycznie rzeczy.Większość firm odpisuje że nie wysyła do Polski zakupów i trzeba je robić osobiście. Jak to faktycznie wygląda?Podobnie jest z archiwami jedne odpisują inne nie. Nie wiem czy to z powodu kretyńskiej polityki czy z innych powodów.Czy jest ktoś kto byłby skłonny pomóc?Chętnie osoby z Moskwy mieszkające w Krakowie, choć nie tylko .
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Steppe

СообщениеДобавлено: Ср Янв 18, 2017 2:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To nie jest zgodne z prawem, aby wyeksportować antyki, stari książki itd bez zezwolenia.
WZ17

СообщениеДобавлено: Чт Янв 19, 2017 9:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Antyki to rozumiem że nie można, a np.kopie szaszek czy szabel? Ta firma produkuje bardzo ładne z tego co mi napisali wynika chyba że trzeba by odebrać osobiście w Moskwie.Оружейная мануфактура производит пушки, шашки, сабли, ружья ,rukalibr.com
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: